מידעון מספר 3 טבת תשע"ג  ינואר 2013  
 
חברים יקרים,  
 
החלה שנת המאה להיווסדו של בית הספר!
תהא זו שנה עמוסה באירועים והתרחשויות מיוחדות - רבים מהם בהשתתפות בוגרי בית הספר.
האירוע המרכזי לשנה זו יערך בקיץ, בתאריך 6.6.13, בבית בירם.
אנו נוסיף לעדכן אתכם בפרטים אודות האירוע, כמו גם אירועים נוספים, באמצעות אתר הבוגרים.
אנו שמחים לנצל הזדמנות זו על מנת לבקש אתכם להפיץ את המידעון ואת הקישור לאתר לחברים נוספים - ולהזמינם להצטרף לאלף הבוגרים שנרשמו עד היום לאתר! 

חדשות בוגרים וקשרי חוץ  
 
שנת המאה נפתחה באירוע חגיגי  
 
שנת המאה לבית הספר נפתחה באירוע חגיגי שהתקיים בבית בירם, במעמד נשיא המדינה שמעון פרס, נציגי תלמידים, בוגרים, מורים ואישים נוספים.
האירוע התקיים בהוקרה ל- 37 כלות וחתני "פרס ישראל", מורי בית הספר ובוגריו.
את האירוע הנחו וליוו בשירה ונגינה מורים, תלמידים ובוגרים. 
נשיא המדינה הדליק יחד עם רון כתרי את הנר החמישי, כשהוא מלווה ב"פסיפס אנושי" - נציגי "משפחת הריאלי": חניך הפנימיה הצבאית שעלה מאתיופיה, תלמיד מצטיין מ"תוכנית הנשיא", תלמידה בת מיעוטים, תלמידה שהיא דור חמישי למשפחת הריאלי ועוד. 
מדברי הנשיא באירוע: "...אמנם אני לא בוגר ביה"ס – עד כדי כך לא הגעתי... – אבל יש לי זכות לדבר בשם העם ולהגיד לכם שהעם גאה בכם, בהוריכם, בהורי הוריכם, על תרומה ייחודית ונהדרת, מפני שבמרכז החינוך לא עומדים השיעורים, אלא עומד שיעור הקומה, הערכים, האדם. אפשר ללמוד מדע – קשה ללמוד להיות בני אדם. הריאלי הוא בית ספר שמלמד אנשים להיות בני אדם. זה דבר גדול מאוד וחשוב מאוד למדינה ולעתידה. היו ברוכים!".
במהלך האירוע נחשף "שיר המאה" שכתב איזי מן והלחין אפי נצר במיוחד לשנת ה- 100 של ביה"ס. כמו כן הוצגו מיצגים ויזואליים של צילומים, הווי ומסמכים דוקומנטארים. במיצג זוכי "פרס ישראל" הוצגה התרומה הייחודית של 37 כלות וחתני "פרס ישראל" לחברה הישראלית. פרופ' נגה אלון, חתן פרס ישראל בחקר המתמטיקה, נשא דברים בשם כלות וחתני הפרס. 
בהמשך, תוכלו למצוא כאן קישור לקליפים מתוך האירוע.
 
     
     
שנת המאה לבית הספר! איגרת המנהל הכללי  
 

שנת המאה תפתח החודש! זאת לאחר לאחר שנה של הכנות, במהלכה אספנו רעיונות וחומרים, עיבדנו אותם לתוכנית עבודה ופרשנו אותה על ציר הזמן – בין חנוכה השנה לחנוכה תשע"ד (2013).
באגרת המנהל הכללי המצורפת כאן, תוכלו לקרוא על האירועים המיוחדים הצפויים השנה - שנועדו להעניק לכולנו תחושה של "פעם במאה שנה", ולעצב חותם חינוכי ופדגוגי, שיוביל אותנו הלאה. ובמילותיו של רון כתרי - השנה הזו היא החגיגה של כולנו.
לחצו כאן לקריאת האגרת.
 
     
     
מסע "הריאלי בשביל ישראל" יצא לדרך!  
 
המסע המיוחד, הנערך במסגרת אירועי שנת המאה לבית הספר, יימשך 100 ימים (כולל מספר הפוגות), ובמהלכו יצעדו כ-4000 תלמידי בית הספר לאורכו של שביל ישראל, במעין "מרוץ שליחים". לכמה מן המקטעים יוזמנו משפחות התלמידים, בוגרי ביה"ס והציבור הרחב. 
באתר האינטרנט המלווה את המסע, www.gadnareali.co.il, להרשם למסלולים, לצפות בתמונות וברשמים מימי המסע ולהנות ממידע על שביל ישראל.
 
     
     
נחנכו בנייני הכיתות המחודשים בבית בירם  
 
השבוע נחנכו מחדש, בקמפוס החטיבה העליונה בבית בירם, בנייני "לנדס" ו"וופסון" - כשישה עשורים לאחר הקמתם - בסיוע תרומת נכדיו של מייסד ביה"ס הריאלי העברי ד"ר ארתור בירם: רוני בירם, מייסד חברת אקסלנס נשואה, ואחיו, עמיר בירם, מנכ"ל בריטיש-ישראל לשעבר, יחד עם פרופ' מאיר חת (בוגר ביה"ס והמפקח על הבנקים לשעבר).
בטקס המרגש הוסר הלוט מעל בנייני הכיתות המחודשים אשר הוקדשו לזכר בוגרי ביה"ס אהרון בירם ז"ל (דודם של הנכדים) ועל שם בנימין-עמנואל בירם ז"ל, אביהם.
הבניינים מהווים חלק מפרויקט פיתוח נרחב, שהושלם בקיץ 2012 בהשקעה של כ- 20 מיליון ₪, לאורה של תפיסה פורצת דרך בתחום סביבות הלמידה, אותה מוביל ביה"ס בשנתיים האחרונות. 
בתמונה: משפחות התורמים, ונציגים מהנהלת ביה"ס.
 
 
בוגרים בתקשורת  
 
גבי קנולר (מחזור כ', 1939) - המורה והמחנך שידע לחבק בדרכו שלו  
 
(פורסם 07/12/2012, וואלה!)

לצפייה בכתבה, לחץ/י כאן
 
     
     
"ריאליזם קלאסי" - בוגרי ריאלי במוסף "הארץ"  
 
(פורסם 30/11/2012, מוסף הארץ)

לצפייה בכתבה, לחץ/י כאן
 
     
     
גל"צ: הריאלי בחיפה חוגג 100 שנה  
 
(פורסם 25/11/2012, גל"צ)

לצפייה בכתבה, לחץ/י כאן
 
 
הצטרפות לרשימת התפוצה | אתר יזכור | אתר בית הספר | | אנחנו גם בפייסבוק!