דבר המנהל הכללי

בוגרים וידידים יקרים – שלום!
כבוגר בית הספר, אני שמח לפנות אליכם בערוץ זה - אתר הבוגרים והמידעון שלו.
לאחרונה נכנסתי לתפקיד המנהל הכללי של בית הספר.
כבוגר (מחזור מ"ט, 1968) וכְאַב למשפחת בוגרים (שלושת ילדי הם בוגרי ביה"ס, ונכדי הבכור לומד בבית הספר) אני נרגש ומאושר על בחירתי לתפקיד - המהווה עבורי פסגה אישית בקריירה רבת שנים. התחלתי את דרכי כמרצה באוניברסיטה העברית בירושלים וכפרופ' אורח בבית הספר למנהל עסקים "וורטון", פנסילבניה. לאחר מכן ניהלתי מספר חברות בתחום ההיי-טקובתפקידי האחרון ניהלתי חברה העוסקת בתחום הטכנולוגיה בחינוך.
האתגר העומד בפני כאן הוא גדול, ומהותו - שילוב בין מסורת בת מאה שנים, לבין הצורך להתחדש ולהמשיך להוביל גם במאה ה- 21.
בוגרי בית הספר וידידיו הם חלק בלתי נפרד מהרקמה האנושית, המרכיבה את "משפחת הריאלי". אני גאה להימנות על קבוצה זו, לצד אנשי אקדמיה מובילים, אנשי רוח, מחנכים, פוליטיקאים, מפקדים ומנהלים בכירים במשק.
חלקה של קהילת הבוגרים בחיי בית הספר הוא משמעותי עבור המוסד, תלמידיו ומוריו; לא רק בהיותכם חלק מהמוניטין של בית הספר, אלא דווקא במעורבות היום יומית: כמורים או עובדים בבית הספר, כהורים או סבים וסבתות לתלמידים. בוגרים רבים מגיעים לבקר, נפגשים עם תלמידים ומרצים בפניהם, ואחרים - תורמים מלגות או מסייעים בפיתוח על ידי שותפות באחד הפרויקטים.
בהיותי בוגר, ומהיכרותי הקרובה עם בוגרים רבים נוספים, אני מכיר גם את משמעות בית הספר עבור בוגריו: כמוסד מחנך וכסביבה מעצבת אישיות, שבין היתר - בזכותם הפכנו להיות האנשים שאנו כיום.
על רקע דברים אלה חשוב לי להרחיב את שיתוף הפעולה הקיים, לחדש את הקשר עם בוגרים נוספים, ולהזמינכם לשתף עימנו פעולה באחת מהאפשרויות שהזכרתי כאן.
אתר הבוגרים הוא אחד מהערוצים המסייעים לנו בשמירת הקשר עמכם, ואני מקווה שתמשיכו להנות ממנו ולהפיצו לבוגרים נוספים.

שלכם,
ד"ר יוסי בן דב
המנהל הכללי